medycyna laserowa, medycyna estetyczna, zabiegi laserowe, lasery w medycynie, laseroterapia, fototerapia, depilacja IPLZamykanie naczynek - Warszawa

W medycynie estetycznej zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych laserem to jedna z najskuteczniejszych metod. Zabieg polega na naświetlaniu promieniem lasera rozszerzonego naczynka. Promień lasera gwałtownie podgrzewa krew w naczynku powodując jego obkurczenie i trwałe zamknięcie. Bardzo dobry efekt zabiegu zależy od dobrania odpowiedniej długości fali emitowanej przez laser (rodzaj lasera) takiej, żeby maksimum ciepła oddawane było we krwi, a skóra podgrzewana była tylko nieznacznie. To wybiórcze działanie powstaje, gdy promień lasera jest bardzo silnie pochłaniany w hemoglobinie (barwnik krwi), a minimalnie w melaninie (barwnik skóry). Efekt zależy także od tego w jakim stopniu utleniona jest hemoglobina (kolor krwi) i jak głęboko znajdują się zamykane naczynka. Lasery o dobrze dobranej dla potrzeb medycyny estetycznej długości fali pozwalają zamykać naczynka nie tylko na twarzy, ale i na nogach. Odpowiednio skonstruowane aplikatory skupiające promień lasera w naczynkach poprawiając wybiórcze działanie lasera, pozwalają pracować małymi mocami, zmniejszając doznania bólowe i nie pozostawiając blizn.

 

Zamykanie naczynek na twarzy jest zabiegiem o dużej skuteczności i mało bolesnym.

Naczynko na brodzie przed zabiegiem Po zabiegu
Naczynko w nosie przed zabiegiem Po zabiegu

 

W okolicach szczególnie unerwionych oraz u bardzo wrażliwych na ból pacjentów można stosować środki znieczulające (schłodzenie skóry, maści znieczulające itp.)

Zamykanie naczynek na nogach jest trudniejsze i tylko niektóre lasery zamykają je skutecznie. Pełne wchłonięcie zmian na nogach po zabiegu laserowym może trwać do kilku miesięcy. Po zamykaniu dużych naczynek mogą pozostać miniaturowe blizenki.

Postęp leczenia w laserowym zamykaniu naczynek na nogach laserem
mediLas D - DORNIER.
 

Przed zabiegiem Tydzień po zabiegu 3 miesiące po zabiegu


Laserowe zamykanie naczynek na nogach (MediLas D - DORNIER)
 

Przed zabiegiem 1 miesiąc po zabiegu 6 miesięcy po zabiegu

 

Inne przykłady zamykania naczynek na twarzy (laser MediLas D Dornier)

 

Nos przez zabiegiem Po zabiegu
Zmiana typu hemangioma na wardze przed zabiegiem Po zabiegu
Zmiana na nosie przed Po zabiegu


 


 

Polityka Cookies

© Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie częściowe lub całkowite treści strony zamykanie naczynek i zdjęć zawartych na tej stronie www dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody.